Ważne. Nareszcie.W 2019 roku spadkobiercy będą mogli szybciej sprzedać nabyte mieszkanie.

Nowe przepisy o PIT i CIT od 2019 roku.
Ważne. Nareszcie.
„W 2019 roku spadkobiercy będą mogli szybciej sprzedać nabyte mieszkanie. Zbycie nieruchomości będzie korzystniejsze także dzięki nowym zasadom wykorzystania ulgi mieszkaniowej. Zmienią się też zasady wymiaru podatku minimalnego, a sam podatek od nieruchomości wzrośnie.
Spadkobiercy szybciej sprzedadzą mieszkanie
 
Spadkobiercy będą mogli szybciej sprzedać otrzymaną nieruchomość i nie płacić podatku od uzyskanego przychodu. Nowe przepisy o PIT i CIT mają wejść w życie 1 stycznia 2019 roku.
Zgodnie z obowiązującym prawem, mieszkanie nabyte w spadku można sprzedać bez PIT po upływie pięciu lat od momentu jego nabycia przez spadkobierców. Zgodnie z nowymi przepisami, spadkobiercy, którzy będą chcieli sprzedać/zbyć nieruchomości nabyte w spadku, będą liczyć pięcioletni termin, po upływie którego odziedziczony dom lub mieszkanie mogą być sprzedane bez podatku, od momentu ich nabycia przez spadkodawcę. Umożliwia to zatem spadkobiercom sprzedaż mieszkania nawet tuż po otrzymaniu go w spadku, pod warunkiem, że spadkodawca użytkował je uprzednio przynajmniej przez pięć lat.
Ponadto podatkowym kosztem u spadkobiercy będą ….
Polecam
Dariusz Wolski
Cały artykuł pod adresem:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/1303362,obrot-nieruchomosciami-a-podatki-2019.html

© Dolnośląskie centrum nieruchomości