Prawdziwy Dom

Tak przy piątku:) Ilu z Was o tym myślało?
„……….. ostatecznie wszystkie one dotyczą granic, wyrażają potrzebę uchwycenia różnic. Bez ich uchwycenia doznajemy osobliwego zagubienia i dezorientacji.

Oto pierwszy przykład takiego pytania: „Czym różni się to, co istotne (ważne) od tego, co błahe?”. Gdzie przebiega prawdziwa granica między tymi dwoma rodzajami zajęć? Co zrobić, żeby ją uchwycić i nie zatracić?

Drugi przykład: „Gdzie przebiega granica między dobrem a złem?”. Jakiego czynu nie mogę popełnić, żeby się ostatecznie nie skalać i nie stać się złym człowiekiem?

Trzeci: „Czym różni się postępek słuszny od niesłusznego?”. Jaki czyn można usprawiedliwić, a jakiego już nie?

Kolejny: „Co jest dla mnie korzystne, a co nie?”.

…: „Na czym polega dobre życie?”

…..– jesteśmy wolni tak długo, jak długo nasze cele zależne są tylko od nas. Kiedy ich osiągnięcie zależy też od innych ludzi, przestajemy być wolni, stajemy się po części ich zakładnikami. Silne emocje, jakich doświadczamy, kiedy coś idzie nie po naszej myśli, są konsekwencją niezrozumien….

„Nie ma nieszczęśliwej istoty nad człowieka, który około wszystkiego się kręci i wnętrzności ziemi (jak mówią) bada, i wysnuwa wnioski o tym, co się dzieje w duszach bliźnich, a nie widzi, że mu wystarcza jedynie obcowanie z demonem wewnątrz siebie i szczera dla niego służba. Służba zaś jego to utrzymywać go wolnym od namiętności i nierozwagi, i niezadowolenia z tego, co się dzieje z woli bogów i ludzi”….

Polecam  Bardzo:)
Dariusz Wolski

cały artykuł pod adresem:
http://www.nieruchomosci-online.pl/…/wspolczesny-stoicyzm-5…

© Dolnośląskie centrum nieruchomości