MIESZKANIE NA SPRZEDAŻ
REKOMENDOWANA
71.00 m2
889000.00 zł
12521.13 zł / m2

Mieszkanie, 71.00m²

Słowicza, Wrocław, DOLNOŚLĄSKIE

Galeria

Szczegóły

Numer oferty 166300548
Rynek Wtórny
Liczba pokoi 2
Rok budowy 1925
Lokalizacja Województwo: DOLNOŚLĄSKIE
Powiat: Wrocław m.
Gmina: Wrocław M.
Miejscowość: Wrocław
Dzielnica: Krzyki
Osiedle: Borek
Ulica: Słowicza

Opis

ULICA SŁOWICZA-MIESZKANIE W KLIMACIE ARTYSTYCZNYM 

Stylowa Kamienica zaprojektowana przez Adolfa Radinga w 1925 roku, po Gruntownym Remoncie wymieniony dach, odrestauarowany świetlik, po remoncie klatka schodowa łacznie z wymiana barierek przy schodach.

Samo mieszkanie przestronne, wysokie, również po gruntownym remoncie: wymiana wszystkich instalacji w tym elektrycznej, okien, drzwi, nowa kuchnia i łazienka. Zacisznie i zielono chociaż w centrum miasta.

III piętro. Wysokość mieszkania 3,20 m, obszerne pokoje (około 25 mkw) z dużymi oknami (możliwość przerobienia na 3 pokoje). W salonie przykuwajaca uwagę ściana wykonana samodzielnie przez właściciela – znanego wrocławskiego artystę malarza. Przestronna kuchnia z wyjściem na balkon, przedpokój , łazienka z prysznicem. Duże okna, widok z okien i balkonu na otwartą przestrzeń z  otaczającą zielenią. Zaskakująco ciche, zielone i spokojne otoczenie mimo, że w Centrum miasta. Kamienica oraz samo mieszkanie bardzo klimatyczne, niewymagające nakładów. Ogrzewanie własne gazowe. Czynsz do zarządcy przy 4 osobach 500 zł plus fundusz remontowy 114zł. Parking przy budynku, pełna komunikacja miejska, 3 minuty na piechotę do Sky Tower, Ronda, jednocześnie cicho i zacisznie – wszystko na miejscu.

Właściciele korzystaja z suszarni, z oknem,  znajdujacej się na tym samym piętrze oraz z dwóch komórek lokatorskich( jedna z oknem) położonych na poziomie zero, gdzie pierwotnie znajdowały się lokale użytkowe typu sklep spożywczy itp.

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu GARAŻU znajdujacego się w podwórku.

Bardzo komfortowy apartament jako docelowy, dla wymagających i lubiących stylowe rozwiązania, wiekszą kubaturę  i wygodę mieszkania.

Opis dodatkowy:

 
WIĘCEJ: Bardzo polecam materiał P. MartyCzyż-Kaczor – Historyka sztuki, dziennikarki https://archiwum.wroclife.pl/nasze-miasto/wroclawskie-archistorie/puk-puk-czy-tu-mieszka-bauhaus-ulica-wandy/
Wyciąg z opracowania :
Cyt.`……Mowa oczywiście o kameralnym osiedlu mieszkaniowym zaprojektowanym przez Adolfa Radinga w kwartale ulic Krakusa, Wandy, Słowiczej i Hallera….. Nawet dziś, mimo ogromnych zmian, .. to miejsce zachowało swój unikalny charakter… 
.. to całe założenie – przemyślane pod względem komunikacyjnym i użytkowym, pełne słońca i zieleni, przytulne mimo lokalizacji pomiędzy dwiema głośnymi i wiecznie zakorkowanymi arteriami, broni się do dziś.…
…. Zrealizowane ….budynki wielorodzinne, usytuowane wzdłuż ulic Słowiczej i gen. Józefa Hallera, były już utrzymane w nowatorskim, modernistycznym stylu Neues Bauen.
…… jedno z najbardziej spójnych i konsekwentnych w swej formie założeń mieszkaniowych, jakie przetrwały we Wrocławiu do naszych czasów. …..-jest świadectwem zmian stylu i tendencji, jakim ulegała w tym czasie europejska architektura…  
…posiadało wszystkie udogodnienia małego miasteczka, jak sklepy czy pralnia, a ponadto miało służyć dobremu samopoczuciu mieszkańców urokliwymi uliczkami – obsadzonymi szpalerami drzew, zacienionymi, z ławeczkami sprzyjającymi integracji sąsiedzkiej…..I właśnie ten kameralny klimat uliczek to jedyna rzecz, która się na osiedlu Radinga nie zmieniła….

Polecam.

Osoba do kontaktu:

Marzena Krotowska

Tel 515 127 516

Oferta nr 166300548 wysłana z systemu LocumNet Online

Media

Zabezpieczenia

Informacje dodatkowe

Kalkulator transakcji (Kliknij aby rozwinąć)

{{ parseValue(values.tax) }} zł
{{ parseValue(values.taksa) }} zł
{{ parseValue(values.taksa_vat) }} zł
{{ parseValue(values.provision) }} zł
{{ parseValue(values.provisionvat) }} zł
{{ parseValue(values.ks) }} zł


{{ parseValue(sumAll()) }} zł

{{ parseValue(sumAll(true)) }} zł

Dane kontaktowe

Marzena Krotowska
+48 71 3440552 +48 515 127 516 m.krotowska@dcn-nieruchomosci.pl

Napisz wiadomość

© Dolnośląskie centrum nieruchomości